Celotni članek je na voljo le naročnikom.
BERITE POŽAREPORT ŽE OD
Sorodne vsebine
ZADNJE OBJAVE
NAJBOLJ OBISKANO
Komentarji (9)
pred 2 urama
1
Če prvak opozicijske SDS javno naznanja predvolilno geslo - "Kdor ni proti nam, je z nami!" -, mora za njegovo verodostojnost sam prvi neposredno in kot zgled poskrbeti tudi v vsakdanji medstrankarski politični in parlamentarni praksi. Ter se kolikor mogoče ogibati drobnim in večjim medsebojnim spotikljajem in verbalnim disonancam s potencialnimi sodelavci in potencialni soustvarjalci upravičeno zaželene in nujno potrebne demokratične "koalicije razuma". Enako velja seveda za prvake in kandidate iz drugih strank opozicijske demokratične sredine in desnice, ki resnično želijo demokratično zamenjavo opravilno nesposobne in škodljive aktualne levičarske oblasti ter na demokratičnih volitvah uveljaviti vse ključne vrednote in načela razvite večstrankarske parlamentarne demokracije, vključno z nujnim povratkom dosledne ustavne delitve oblasti med avtonomne in neodvisne zakonodajno, izvršno in sodno vejo oblasti ter z dosledno uresničitvijo in izvrševanjem vladavine prava z enakimi "vatli" ter v enaki meri za vse državljane RS. Ustavna večina (60 +) v DZ RS bi bila zagotovo odrešilna za nadaljnji demokratični, gospodarski, družbeni in kulturni razvoj RS, a popolnoma utopično je verjeti, da je tako večino sposobna uresničiti in doseči na poštenih demokratičnih parlamentarnih volitvah - po ustavno in demokratično spornem sorazmernem volilnem sistemu - le ena politična stranka. Avtorji ustavno in demokratično spornega sorazmernega volilnega sistema, ki že desetletja onemogoča volivcem, da bi smeli v skladu z veljavno Ustavo RS neposredno izbirati kandidate za državne poslance ter proti-ustavno dopušča odločilno izbiro in odločilen vpliv na "odposlance ljudstva" najožjim krogom znotraj političnih strank, so nam zavestno podtaknili "gnili" proti-ustavni in ne-demokratični volilni okvir, mimo katerega ni in ne bo mogoče v skladu z veljavno ustavo demokratizirati zakonodajne in izvršne veje oblasti v RS. Pogubno za zavetno zlonamerno podtaknjen proti-ustaven in ne-demokratičen "gnili" sorazmerni volilni sistem pa je politično preračunljivo ter pragmatično kratkovidno ravnanje vseh (ali potrebne večine) parlamentarnih strank, ki se zaradi kratkoročnih političnih privilegijev in koristi ne bodo nikoli - brez morebitnega referendumskega pritika volivcev - odrekle proti-ustavnemu imenovanju ter političnemu oblastništvu nad lastnimi državnimi poslanci, ki so le po veljavni ustavi in le "na papirju" - "odposlanci vsega ljudstva".
pred 4 urami
1
Partijska nomankletura je ustvarila tako leve in desne stranke. Nekak otroški vrtec igric v peskovniku.
pred 6 urami
8
Slovenci, boste po volitvah omogočili levičarjem, da vam manjša pokojnine, kakor vam jih zdaj z obveznim dodatkom za zdravstveno zavarovanje, ki vam ga trga od pokojnin in od plač? Enako od pokojnin in plač vam bo trgala 1% za trajnostno oskrbo! Pa še kaj se bodo spomnili za trganje od zaslužkov in pokojnin. Namreč! S tem "trganjem" se niža startna osnova pri prvem naslednjem usklajevanju pokojnin. Vse to bi lahko plačevali s položnicami in bi pokojnine ostale nedotaknjene in s tem osnova pri usklajevanju pokojnin nedotaknjena (ne bi bila znižana). PS O tem so že pisali na Domovini, toda s pritoževanjem, da plačujemo s položnicami. V tem primeru so pokojnine ostale nedotaknjene in je bilo seveda tako plačevanje boljše. Kaj pa če je o tem pisal na Domovini ravno Čakš?! ne spomnim se več.
pred 7 urami
23
Rok nisi, pa prišel do zaključka, če ne bi imel Golob stricev in globoke države za sabo, bi se ta vlada prej kot v enem letu sesula. Kot kažejo javne ankete bi že zdavnaj imeli novo vlado tako je pa nimamo zaradi izčrpanosti kadra na levem polu in tega se zaveda globoka država in uničevalec slovenstva, ki mu ni bila intimna opcija samostojna Slovenija človek iz Murgelj. Res je pa, da delamo račun brez krčmarja, predvsem analitiki, ki se šele uveljavljajo na politični sceni.
pred 8 urami
25
Res je da lenuharji, medijski opranoglavci in pritepenci ne bodo volili SDS. SLS bi z Gregorcicem imela možnost. Logar in tonin ne bosta v parlamentu. Rupar pa bo. Zapomni si to Rok.
pred 8 urami
13
Ironija zna biti tudi v tem, da ti dve stranki ne bosta prestopili praga parlamenta.
pred 8 urami
16
Odlična komentarja g. Joc Velič in g. Lojze Rehar. G Rehar tudi sama sem nehala brati po podnapisu.
pred 8 urami
34
Sem prebral samo naslov, zaustavil me je podnapis: Ironija je, da bo Janša potreboval Logarja in Tonina. Čakš, saj ni Janša tisti, ki izključuje, oba druga sta tista, ki pravita, da ne bosta (celo nikoli več) v vladi Janše. Če si spremljal zadnje veliko srečanje SDS si lahko opazil v nagovoru Janše (ponavljane) besede o sodelovanju, ne o izključevanju.
pred 9 urami
37
Z zaključkom se popolnoma strinjam, da si Slovenija še ene take vlade ne sme privoščiti in zato je potrebna razumska večina. Osebno glasujem in tako bi bilo prav, da vsi za tiste, ki skrbijo za 'naše denarnice', blagostanje naših otrok in zdravo okolje naših vnukov / šole brez zblojenih ideologij, ki uničujejo mladino in državo. Problem, da se ne pride do razumske večine je zlasti v nezainteresiranih volivcih / politično neizobraženih pa tudi tako neinteligentnih, ki jim je domet pop tv in posledično oprani možgani. Velik problem je tudi uvožena delovna sila, večinoma neizobražena. Na cesti, v trgovini mojega/našega maternega jezika skoraj ni slišati. Ozavestiti je treba tiste volivce, ki glasujejo za vlado, ki napoveduje višje davke. Teh pa res ne razumem. Upam, da so sedaj končno dojeli kaj so storili. O logarju pa škoda vsake črke, ker itak vstopnega praga ne bo dosegel in tako je prav. nsi-ju se pa menda po zlatih palicah obeta podobna zgodba.